O projektu Plzeňská fakultní škola

Cílem projektu Plzeňská fakultní škola je nejen vytvořit, ale také prohloubit spolupráci mezi Fakultou pedagogickou ZČU a vybranými školami v Plzeňském kraji, a to nejen základními, ale také mateřskými a středními. Chceme vytvořit komunikační kanál mezi studenty učitelských studijních programů, jejich vyučujícími a učiteli z praxe. Spolupráce fakulty a zapojených škol je oboustranně prospěšná, což lze vyčíst ze základních tří pilířů projektu.

• Reflektované průběžné gradující praxe studentů FPE (vše o praxích na fakultě).
  • Pomoc mateřským, základním a středním školám v personální oblasti.
  • Propojení výzkumu a praxe.

Koncept Plzeňské fakultní školy vytvořila Fakulta pedagogická společně s řediteli první úzké skupiny fakultních škol. Pilotní režim průběžných gradujících praxí byl zahájen v září 2021 se studenty katedry německého jazyka. Mezi Plzeňské fakultní školy v současné době patří plzeňské školy:

• 2. ZŠ Plzeň,
  • 20. ZŠ Plzeň,
  • 21. ZŠ Plzeň,
  • 26. ZŠ Plzeň,
  • 28. ZŠ Plzeň,
  • 31. ZŠ Plzeň,
  • 55. MŠ Plzeň,
  • 7. ZŠ a MŠ Plzeň,
  • Gymnázium a SOŠ Rokycany,
  • Gymnázium Blovice,
  • Gymnázium Jaroslava Vrchlického,
  • Gymnázium Luďka Pika,
  • Masarykova ZŠ Plzeň,
  • Obchodní akademie,
  • Odborná škola výroby a služeb,
  • OŠ, ZŠ a MŠ Macháčkova,
  • Sportovní a podnikatelská střední škola,
  • SPŠ stavební Plzeň,
  • SPŠ strojnická a SOŠ profesora Švejcara,
  • Tyršova ZŠ a MŠ Plzeň,
  • ZŠ a MŠ Heřmanova Huť,
  • ZŠ Starý Plzenec

Síť fakultních škol chce FPE dále rozšiřovat. Za podporu projektu děkujeme Městu Plzeň.